Mitt Kongsvinger
2 minutter lesetid

Ser etter leietakere i Haugekvartalet

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Prosjektet sluttføres i oktober, og næringsbygget i Haugekvartalet begynner å ta form. KB Eiendom ser nå etter leietakere.

Haugekvartalet i Midtbyen kommer seg litt etter litt for hver dag som går. Næringsbygget ligger tilsynelatende lenger foran i løypa enn leilighetene, og hva gjelder fasade begynner mye å nærme seg klart.

Prosjektet ferdigstilles først i oktober, men driftssjef i KB Eiendom, Jonny Eriksen, kan bekrefte at de allerede jobber kontinuerlig med leietakere – en jobb som har pågått en stund.

– Lokalene er fra 100 til 400 og 500 kvadratmeter. Det er mange varianter. Noe som passer butikk, kontor og restaurant. Alt mulig, egentlig, sier Eriksen.

Saken fortsetter etter annonsen

Det blir ikke innflytning før hele prosjektet er ferdig i oktober. Eriksen har ingen kommentar til hvilke forretninger som er aktuelle, men de er åpen for det meste.

– Vi jobber med forskjellige alternativer, og det er åpent helt til det blir signert kontrakt. Vi jobber med flere aktuelle leietakere, men vi har plass til flere også. Interessenter er velkomne til å ta kontakt, sier Eriksen.