Aadnøy kan være alvorlig skadet
Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.
Mathias Aadnøy har fått sitt store gjennombrudd denne sesongen. Mot Asker ble han båret av banen med det som kan være en korsbåndskade.
Det var ikke spilt mer enn et drøyt minutt av kampen da Mathias Aadnøy fikk frispark og skrek høyt. Det var ingen stygg situasjon, men både medspillere og Asker-spillere forsto med en gang at det var alvorlig, og vinket desperat på medisinsk personell.
Mye tyder dessverre på at det er snakk om korsbåndet, noe som i så fall betyr at Gjerdrum-gutten definitivt er ute resten av sesongen og et godt stykke ut i neste sesong.
– Vi kan ikke si noe sikkert før vi har fått tatt bilder, sier Ingar Sårheim, KILs fysioterapeut.
21 år gamle Aadnøy har spilt seg til en plass i midtforsvaret denne sesongen, og skaden hans var et stort skår i gleden på det som ellers var en festaften.



