Legenden har signert ny kontrakt med KIL
KIL-supporterne kan puste lettet ut. Kaptein og toppscorer Adem Güven har signert ny kontrakt.
36-åringen, med 25 scoringer denne sesongen, var på utgående kontrakt. Men nå er tidenes målscorer i KIL klar for nok en sesong.
– Jeg er glad for at det blir sånn. KIL er klubben min, og jeg vet at jeg har mer å bidra med. Kroppen holder fremdeles, og jeg har helt klart motivasjonen som kreves. KIL og jeg ble raskt enige også i år, kunne Adem fortelle til klubbens hjemmeside etter å ha undertegnet nok en 1-årskontrakt.
Med 111 scoringer i løpet av sin KIL-karriere, er det ingen tvil om at spissen kan kalles en levende legende på Gjemselund. Og han forsikrer at han på langt nær er ferdig med å score mål.
KIL-sjef Espen Nystuen er naturlig nok strålende fornøyd med at Adem går løs på nok en sesong, som blir hans 10. sesong i den røde KIL-drakta.
– Adem er en legende, og den største vi har hatt i KIL de siste tjue årene – minst. Nå er vi veldig glad for at han er med oss nok et år. Vi har hele tiden en god dialog rundt veien videre for Adem. Nå er vi enig om en ny kontrakt, og er sikre på at han har mer å bidra med både på og utenfor fotballbanen, sier Nystuen til KIL.no.



