Perfekt aften for KIL-treneren
Først fikk Eirik Mæland se KIL feie Moss av banen. Deretter kunne han glede seg over at både Asker og Hødd tapte sine kamper.
KIL har virkelig satt seg selv i førersetet med tanke på opprykk til Obos-ligaen. Når serien er litt over halvspilt, er det en luke på fire poeng ned til Hødd på andreplass – som på toppen av det hele har en kamp mer spilt enn KIL. Alta på tredjeplass, har også spilt en kamp mer enn KIL, og de ligger åtte poeng bak. Asker på fjerdeplass, har en kamp mindre spilt en KIL, men de har ni poeng opp til KIL på tabelltopp etter lørdagens serierunde. KILs hengekamp er for øvrig mot Asker.
– Det er en bonus at Asker og Hødd taper, men vi må konsentrere oss om å vinne våre kamper, sier en smørblid Eirik Mæland.
KIL-treneren skryter av spillerne sine, og likte spesielt det han fikk se i 1. omgang.
– Vi skulle gå ut i 100, og det lyktes vi med. Da viste spillerne til gangs at de var på jobb. 2. omgang blir en transportetappe, og vi lot flere spillere som ikke har fått mye spilletid få slippe til slik at de fikk kjent på det, sier Mæland, som skrøt litt ekstra av Ludvig Langrekken.
– Ludde har et skyhøyt potensial, og holder han seg skadefri så kommer han til å bli god, slår han fast.



