Mitt Kongsvinger
2 minutter lesetid

Signerte for Brann – nå er han ute i tre måneder

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Det har vært et begivenhetsrikt år for Lars Christian Krogh Gerson, som også har inneholdt en god del uflaks. Nå er han nyoperert og ute i tre måneder.

Gerson signerte i vinter for spanske Racing Santander, etter å ha tilbragt flere år i svensk fotball.

Da signerte han en kontrakt ut sesongen, men oppholdet ble enda kortere grunnet skadeproblematikk. I mai signerte han i stedet for Brann.

Gerson har ennå ikke fått spilletid for sin nye klubb, og nå må han belage seg på tre nye måneder uten fotball. Gerson, som i landslagsfotballen representerer Luxembourg, gikk også glipp av onsdagens privatlandskamp mot Norge som en følge av skadeproblemene.

Saken fortsetter etter annonsen

– Det er veldig kjedelig å få denne starten, og det var ikke det jeg håpet på. Nå må jeg ta tiden til hjelp, og jobbe hardt for å komme tilbake. Jeg skal støtte laget så godt jeg kan fra sidelinjen, mens jeg jobber meg tilbake fra skaden, sier Krogh Gerson på Branns hjemmeside.

Brann-lege Magnus Myntevik forteller på Branns hjemmesider at det dreier om en muskelskade i låret som Gerson fikk helgen før han kom til Brann, som han nå er operert for.