Mitt Kongsvinger
2 minutter lesetid

– Utrolig kjekt å gi Gjemselund-publikum en slik opplevelse

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

– Dette var magisk.

Slik oppsummerte KIL-trener Eirik Mæland kampen.

Han var naturlig nok glad og lettet over at den gode prestasjonen endte med tre poeng, selv om seieren satt langt inne.

– Det er utrolig kjekt å gi Gjemselund-publikum en slik opplevelse. Vi var bedre enn Alta i store deler av kampen. Vi trenger gode opplevelser. Perioden etter 0-1 i første omgang er den beste perioden vi har hatt i år. Da var vi gode, konstaterer Mæland.

Nå venter Elverum i cupen på lørdag, før de neste onsdag møter Senja borte og deretter serietoer Hødd hjemme 4. august.

Saken fortsetter etter annonsen

– Å spille cupkamp blir kjekt det også. Når vi er i så god form, er det bra med mange kamper. Hødd-kampen tenker jeg ikke på. Nå er det Elverum som gjelder, og deretter Senja, sier han.

– Var du ekstra spent før Alta-kampen?

– Nei, egentlig ikke. Jeg er spent før hver kamp, men visste at vi hadde gode muligheter om vi holdt et høyt tempo – og det klarte vi, sier KIL-treneren, som naturlig nok vil gi en ekstra honnør til Mac Laham, som ble kastet inn på laget da Martin Tangen Vinjor måtte melde pass.

– Han spilte en topp kamp!