Mitt Kongsvinger
3 minutter lesetid

Full fyr i teltet på oktoberfest

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Lørdag var det duket for tidenes oktoberfest i Kongsvinger.

– Det er enda kulere i år. Det er slike ting som holder Kongsvingers befolkning sammen, mener en av gjestene, Henrik Touray.

Nå til dags er oktoberfest blitt noe man kan regne med på Kongsvinger. I år er teltet større enn i fjor, men ellers er festen til å kjenne igjen.

– Oktoberfest er blitt det nye 2. juledag, mener Touray også.

Saken fortsetter etter annonsen

Oslo Blaaseorkester var også i år på plass, og svingte seg rundt med publikum. Selv om det er tyrolermusikk de kan best, ble det også noe populærmusikk.

– Det er veldig viktig med livemusikk. Skikkelig bayersk musikk må vi ha, synes Kjetil Fiskerud, som også i år arrangerer.

For egen regning holder han det alkoholfritt, men en fest er uansett en fest.

– Det er solgt 700 billetter, men det er et 1000-mannstelt. Så det er plass til noen flere her, sier Kjetil Fiskerud.

Oslo Blaaseorkester.
Oslo Blaaseorkester. — Foto: Øystein Engh
Peder Langbråten, Truls Frantzbråten, Dennis Lundgren og Henrik Touray koser seg.
Peder Langbråten, Truls Frantzbråten, Dennis Lundgren og Henrik Touray koser seg. — Foto: Øystein Engh
Kjetil Fiskerud og Richard Adams fra Alexandria koser seg på egen oktoberfest.
Kjetil Fiskerud og Richard Adams fra Alexandria koser seg på egen oktoberfest. — Foto: Øystein Engh