Mitt Kongsvinger
2 minutter lesetid

Golfsesongen begynner fredag: – Blir nok en veldig hektisk dag

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Fredag åpner Kongsvingers Golfklubb opp for nok en sesong på Liermoen. Daniel Larsson venter mange gjester hele helgen.

– Med tilbud i butikken og åpningsdagkake for medlemmer og gjester blir det nok en veldig hektisk dag, sier daglig leder i golfklubben, Daniel Larsson.

Det er mange som er ivrige etter å komme i gang, forteller Larsson, som har minst 150 medlemmer i vente per dag. I tillegg til andre gjester, regner han med 500 besøk i løpet av helgen.

– Det er jo kjempehyggelig, og det viser at det er mange som gleder seg til å spille igjen, sier Larsson.

Saken fortsetter etter annonsen

Klubben åpner opp på samme tid som i fjor. I 2021 var det åpning 14. mai.

– Man håper alltid på å åpne så tidlig som mulig etter en mild vinter og vår. I år har det vært mange kalde netter frem til nylig, men er i gang på samme tid som tidligere år. Tilbake i 2020 åpnet vi 24. april (som er rekorden), men da var det en spesielt mild vår. Banen ser bra ut, så det lover godt for i år, sier Larsson.