Mitt Kongsvinger
2 minutter lesetid

– Ikke fire måls forskjell

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Lars Christian Krogh Gerson ble på ingen måte skremt av Sandefjord, selv om det ble stortap.

I intervjusonen etter kampen fortalte han til journalistene at han sitter igjen med en følelse av at det ikke var fire måls forskjell i kvaliteten på lagene.

– I selve spillet synes jeg ikke de er så mye bedre enn oss, men så blir vi hardt straffet som man blir på dette nivået. De setter den, mens vi skyter utenfor. Men de har noen gode enkeltspillere som er med på å avgjøre det hele, samtidig som det er ting vi kunne gjort bedre i forkant av baklengsmålene, som vi må se nærmere på. Vi må være 100 prosent fokuserte i hver situasjon, sier midtstopperen.

– Hvordan skal dere overbevise dere selv om at det fortsatt er mulig?

– Vi får restituere så bra det går og få orden på kroppene, først og fremst. Så får vi prøve å glede oss over at det bare er fotball. Det har skjedd større undere enn om vi skulle klare det. Dette er ikke ferdig før vi har spilt kampen på Gjemselund. Jeg håper vi klarer å gi Sandefjord en bra kamp og får revansje. Så håper jeg vi klarer å spille slik vi kan og vil – og eventuelt gå ned med flagget til topps om det ikke holder.