Kan bli Eirik Mælands siste hjemmekamp som KIL-trener
Eirik Mæland innrømmer at han den siste uka har kjent litt på følelsen av at hans tid som KIL-trener nærmer seg slutten. Med seier over Fredrikstad lørdag får han minst en hjemmekamp til før han gir seg.
Etter 0-4-smellen mot Skeid sist er det en revansjesugen KIL-gjeng som skal avslutte årets Obos-ligasesong mot Fredrikstad lørdag. Det blir også den første kampen på nylagt kunstgress, og med seier er KIL garantert hjemmekamp i den første kvalifiseringskampen til Eliteserien. Med tap mot Fredrikstad, kan dette fort være hans siste kamp som KIL-trener.
– Den siste uka har jeg kjent litt på følelsen av at det nærmer seg slutten. Det er litt trist, for det er mange folk i klubben jeg er blitt glad i, sier han.
– Angrer du på avgjørelsen om å gi deg?
– Jeg er trygg på valget jeg tok, men det var ikke noe enkelt valg, sier han.
Enkelt ble det heller ikke mot Skeid i forrige kamp. Etter en knallsterk sensommer og høst, gikk laget på en smell og tapte 0-4.
– Jeg håper det var et arbeidsuhell, og at vi har klart å samle oss og bevisstgjort hva vi har vært gode på tidligere i år. Nivået i Obos-ligaen er så jevnt at man får juling om man ikke er på sitt beste. Derfor bør det være en revansjesugen gjeng som entrer banen, sier han.
– Hva forventer du av Fredrikstad?
– Vi må steppe opp noen hakk for å slå dem. Fredrikstad har en veldig sterk frontlinje. De har vært litt opp og ned i prestasjonene. Men er vi gode på det vi har vært gode på, så er jeg trygg på at det skal gå bra.



