Landslagssamling i kongsvinger med flere lokale jenter
Denne uka har det vært landslagssamling for U16-landslaget jenter i Kongsvinger.
Kongshallen er fylt med unge hockey-talenter fra 9. til 12. november. Thilde Elisabeth Lillenes-Taftø, Kajsa Anette Bråten og Sigrid Børli Karterud er alle tre lokale jenter. De synes at landslagssamling er gøy, og de liker det å få muligheten til å bli kjent med andre spillere fra hele landet.
Det er Karterud sin første landslagssamling, og hun synes det er gøy å få muligheten til å være med.
– Jeg fikk beskjed om at jeg fikk være med kvelden før. Alt er veldig nytt, og jeg var nervøs. Men det gikk bra, og jeg kom ganske raskt inn i det, sier hun.
Dette er Lillenes-Taftø sin andre samling, og hun synes det beste er å være på isen. Det var mye mer skummelt den første landslagssamlingen hun var med på.
– Det å være ny er veldig spennende, men også litt skummelt. Jeg synes det er gøy at jeg nå har fått muligheten til å være med en gang til. Det som er morsomt er å spille så man blir bedre. Målet er vell egentlig å fortsette å spille hockey og ikke gi opp, sier Lillenes-Taftø, som til vanlig spiller for Furuset Ishockey.
Bråten spiller til vanlig for Charlottenberg Hockey Club, men får dispensasjon til å spille med damelaget til Färjestad. Hun har vært på to landslagssamlinger for U18-landslaget jenter, og beskriver et høyere tempo.
– Det er veldig gøy å være med på U16-landslagssamling, men det er et høyere nivå hos U-18. Den største forskjellen er at det spilles mer og at det er et høyere tempo, sier hun.
De lokale jentene oppfordrer andre jenter som er interessert i hockey, å begynne hvis de vil.






