Nytt gull til Milla
Dersom man hadde slått sammen alle kvinneklassene, ville hun hatt mer enn 300 løpere bak seg på resultatlista.
Milla Grosberghaugen Andreassen imponerte stort og ble også norsk mester på 5 km i klassisk stil. Ikke bare var hun raskeste i K17 klassen, men den lokalættede skiløperen var raskeste junior av alle på kvinnesiden inkludert 19/20 åringene. 17-åringen var naturlig nok strålende fornøyd med å ha sikret seg sitt andre NM-gull
– Jeg hadde en tung dag i går, men kapret likevel gullet. I dag gikk det mye lettere og det var veldig gøy, forteller hun.
Til tross for at hun var en av favorittene på forhånd, var det nok litt i overkant med to titler, om vi skal tro Milla selv.
– Jeg hadde som mål da jeg kom hit at jeg skulle på pallen, men at jeg skulle greie to førsteplasser var ikke noe jeg tenkte på, avslutter hun.
Til stede i Nes ski og Sykkelanlegg var naturlig nok også landslagsledelsen for juniorlandslaget for kvinner Monica Kørra. Hun speidet etter utøvere som skulle være med til junior VM. Så spørs det om Milla har imponert nok allerede i sin første sesong som junior-løper.



