Artister klare for Pitstop Motor Week
Svensk Countryrock-artist, Banken Bonanza og norsk rockabilly-band klare for Pitstop Motor Week.
Fredag 9. juni kommer den värmlandske artisten Erika Jonsson til Kongsvinger og Pitstop Motor Week, skriver festivalsjef Stian Fossum i en pressemelding.
Erika Jonsson slo gjennom som artist i 2014 med låten «sången om Värmland» som gikk som en løpeild i sosiale medier både i Sverige og Norge.
Siden gjennombruddet har Erika Jonsson hatt mer enn 20 millioner avspillinger på Spotify, turnert på flere større festivaler i Norge, og stått på samme scene som Emmylou Harris I Nashville.
Erika Jonsson har gitt ut fire album og på det nyeste albumet «Rootless» beveger hun seg mer i retning countryrock genren.
– Erika Jonsson er en av de artistene som ble mest ønsket da vi sjekket med publikum, blant annet på facebook-siden Mitt Kongsvinger, forteller festivalsjef Fosssum.
Samme kveld kommer også The Anti-Music Bonanza til festivalen med sin Håkon Banken tribute Banken Bonanza.
The Daltons er klare for Kongsvinger lørdag 10. juni, det arbeides med å spikre artister som kan dele scene med det norske rockabilly-bandet, opplyser Fossum.
Konsertene fredag 9.juni og lørdag 10.juni vil foregå i Pop-up gata Rådhusgata/Fjellgata og billetter legges ut for salg allerede lørdag 11. mars.



