Mitt Kongsvinger
6 minutter lesetid

Roy Jøran eier 17 biler – i dag tok han frem gliset

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Nest siste dag av Pitstop Motor Week ble fylt med både det ene og det andre.

Først ut for dagen var Amcarutstillingen. Stian- og Charlotte Fossum opplyser om at det i fjor møtte opp 115 Amcarbiler, det er bare småtteri med dagens tall, og det får arrangørene til å smile.

Klokken 15.00 hadde arrangørene telt 154 biler, og da var det fortsatt flere biler som strømmet til.

– Dette er megabra, sier Stian Fossum.

– Det er også hyggelig å se at det kommer folk utenfor Amcar Glåmdal, sier Charlotte Fossum.

Blant de som var på plass var Amcar-entusiasten, Roy Jøran Trangsrud. Han har hele 17 biler stående hjemme hos seg.

Saken fortsetter etter annonsen

– Jeg skal kvitte meg med fire av dem, men det som er moro med det er at jeg helt til i forrige uke hadde seks tiår med amerikansk bilhistorie. Da hadde jeg biler helt fra 50-tallet til 2000-tallet, sier Trangsrud.

Torsdag i forrige uke solgte han bilen fra 90-tallet.

Lørdag stilte han på Amcarutstillingen med en 1980 Dodge Streetvan Shortvan. Sist han sjekket fantes det kun ni av den i hele verden.

– Det er kun jeg som har denne i Norge, jeg liker at bilene er litt sjeldne, sier han.

Saken fortsetter etter annonsen

På gamle Shell-stasjonen møtte tohjulingene opp, og nøyt den gode samtale før de slang seg på cruisinga klokken 17.00. Der møtte i overkant av 20 motorsykler opp.

– Dette her er jo for å samle alle som kjører motorsykler, og denne uken handler om alt som har med motor å gjøre. Motorsykkel-entusiaster har en genuin interesse av tohjulingene, og da er det veldig trivelig at vi også blir en del av uka. Pitstop er helt suverent, og samme er Fossum, sier lederen for All In MC Granli, Knut Einar Bekkevold.

SE BILDESERIE UNDER