1066 flere så film på Kongsvinger kino i fjor
Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.
Mange synes at film er best på kino – tallene fra SSB viser at kinoene i Norge solgte tre millioner flere billetter i fjor enn året før. Rådhus-Teatret har også hatt en fin økning i antall kinobesøk. Antall kinobesøk i fjor var 27 209 og er 4 % mer enn i 2022.
– Utviklingen går i riktig retning, og det er vi svært glade for, sier Stine Raaden, som er enhetsleder i kulturenheten i Kongsvinger kommune.
Hun forteller videre at det til sammen har vært satt opp 163 filmer, som har gitt 922 visninger.
Den mest populære filmen på Kongsvinger kino i 2023 var Den første julen i Skomakergata, med 2232 besøkende. Den gikk i julen forbi Barbie, som ble sett av 1857. Super Mario og Oppenheimer har også hatt bra besøk med henholdsvis 1343 og 1114 besøk. De norske storfilmene Kampen om Narvik ble sett av 1030 personer og Konvoi ble i 2023 sett av 826.
Den første julen i Skomakergata er den mest sette filmen på Rådhus-Teateret i 2023.»/>


