God stemning og høy partyfaktor
Lørdag gikk «En pinne for Innlandet» av stabelen, og gatene i Kongsvinger yret av både partymusikk og afterski-antrukne mennesker.
Det går lenge mellom hver gang gatene i Kongsvinger kryr av mennesker kledd i fargesprakende festantrekk og Freddy Kalas spilles for full guffe på musikkanlegget.
Lørdag var det duket for «En pinne for Innlandet», en stor quiz- og afterski-fest i regi av Stian Fossum, Pitstop Events og Maistro Bar & Restaurant.
– Så langt går det kjempebra! Folk er fornøyde, og da er jeg fornøyd, sier Stian Fossum til Mitt Kongsvinger når quiz-runden er ferdig og folk begynner å samles for after ski på Maistro Bar & Restaurant.
Med om lag 60 quiz-lag kan Stian fortelle at det hele har gått over all forventning.
– Det har gått veldig bra. Noe kø må man jo nesten regne med når det er såpass mange som deltar, men folk har kost seg og alt har hatt en veldig bra flyt. Nå begynner det å rase på med folk her til after ski-festen, og folk setter veldig stor pris på at Maistro har ordna dette. De har fyrt opp grillen og jobber og står på, så nå skal jeg bare være vert og kose meg, sier han.

Under «En pinne for Innlandet» er det ikke mangel på aktiviteter og underholdning, med både pub-til-pub-quiz, after ski, bading i badestamp, livemusikk og nachspiel.
– Folk koser seg, og noen har tatt den helt ut på antrekket her, sier Stian.
Lena Nilsen, Vivi Waaler, Linda Harbosen, Kirsti Skjæran, Anett Rubio og Anita S. Haugen er noen av de som har funnet seg til rette på after ski.
– Dette er et veldig bra arrangement! Nå sitter vi og prøver å løse resten av quiz-oppgavene. Dette er skikkelig hjernetrim for gamle damer, men vi gir oss ikke! Det er jo artig med litt vanskelige oppgaver også.
– Vi er kjempeglad for at noen steller i stand slike ting for voksne folk – all ære til familien Fossum og alle samarbeidspartnere for at de gjør dette!
Den lystige gjengen med damer synes det er positivt at man kunne kle seg ut om man ville det, og det er det mange andre som har gjort denne dagen også.

Henrik Lunde, Runar Bjerga, Ann-Elene Svendsen og Anders Støp er noen av dem, og de tre førstnevnte har tatt turen helt fra Stavanger for å være med på «En pinne for Innlandet».
– Selvfølgelig har vi kommet hit for dette! Det er viktig å ta en pinne for Innlandet, sier de muntert.
– Dette er en kul dag! Vi hadde med høyttaler også vi, på pub-til-pubquizen, sier Anders og fortsetter:
–Dette er et utrolig fint opplegg for Kongsvinger by, og at noen gidder å dra i gang det her er veldig bra. Det er rett og slett gjennomført bra!



