– Det er tøft, rett og slett
KIL’s kaptein Adem Güven er frustrert over nok et uavgjort resultat søndag kveld.
KIL’s kaptein Adem Güven hadde en kjempestor sjanse i de siste minuttene av kampen som utspilte seg på Gjemselund søndag kveld, men heller ikke det kunne resultere i tre reddende poeng for et KIL-lag i motgang.
– Hva tenker du om å miste et mål som kunne vært avgjørende for kampen i dag og skaffet dere tre etterlengtede poeng?
– Det var egentlig en litt vanskelig situasjon. Den ballen jeg fikk var bra, men jeg fikk den for tett inntil keeper og da var det ikke så mye annet jeg kunne få gjort enn å prøve å få chippa den over han, sier Adem Güven etter kampen.
– Han gjorde seg stor og reddet ballen, men jeg skal som regel egentlig sette den.
– Hva tenker du om den situasjonen som laget er i i dag, når dere ikke har vunnet en kamp siden 1. juni?
– Det er ikke bra, rett og slett. Det er tøft å ikke klare å snu den motgangen. Til og med ikke i dag som vi egentlig var mye bedre enn de klarte vi å vinne kampen. Men det er et skritt i riktig retning, og Lyn scoret på straffe. Vi hadde flere sjanser, men sånn sett var vi også litt svake i dag, når vi ikke klarte å score på de sjansene vi hadde.
Güven forteller at han har vært litt ute av laget i det siste, og at han rett og slett føler seg litt rusten. Han forteller at de ligger i hardtrening for å klare å snu det hele, og med litt justeringer i spilleplanen har han troa på at de skal klare å snu det.
– Det er tøft å snu motgangen, men jeg har absolutt troa på at vi skal klare det. Det er ikke mange poengene opp til direkte opprykk eller play-off. Vi har gode muligheter så lenge håpet er der. Vi må bare klare å snu trenden først.



