Forlenger låneavtalen med Thorkelsson
Midtstopperen blir værende på Gjemselund ut sesongen.
Róbert Thorkelsson ble hentet inn i siste liten under overgangsvinduet før sesongen startet. Islendingen som har kontrakt med CF Montreal signerte en låneavtale som skulle vare til sommeren. Nå er det klart at han forlenger avtalen ut sesongen. Det melder KIL på sine nettsider.
– Jeg er veldig fornøyd med å bli her. Jeg liker meg her, med alle spillerne og trenerne. Så langt har jeg kost meg, og jeg ønsker ikke å dra noe sted, sier islendingen til KIL.no.
Han sa da han kom at han hadde et ønske om å få spilletid. Det har han absolutt fått så langt denne sesongen.
– Målet mitt var å komme hit og spille 90 minutter hver eneste uke, og det har skjedd. Jeg har ikke hatt noen skader og nyter tiden min på banen. Jeg ville hjelpe Kongsvinger til Eliteserien og forhåpentlig kan vi klare det på slutten av sesongen.



