Mitt Kongsvinger
3 minutter lesetid

– Det var viktige tre poeng

Siste kamp for i år endte med seier for KIL ishockey.

KIL – Ski 3-2

– Det var viktige tre poeng før del to av sesongen, sier Tom Ivar Hesbråten etter kampen.

Litt over 12 minutter tok det før første scoring kom i kampen, og den var det Theodor Karlunden som satt inn for gjestene.

– Vi starter litt usikre de første ti minuttene av den første perioden også svinger det litt frem og tilbake. Utover perioden får vi et powerplay og da gjør vi et fint mål der, sier Hesbråten.

Det ble en jevn batalje mellom to av lagene på den nedre delen av tabellen.

Saken fortsetter etter annonsen

– Begge lag får spill i hverandres perioder, begge lag går bra på skøyter og er fysiske. Så det er små marginer, men når gutta kjemper og kriger drar vi det lengste strået i dag. Folk ofrer seg, og det er det som skal til for å vinne hockey-kamper.

Alex Jaakkola signerte for KIL tidligere denne måneden, og den skuddvillige finnen noterte seg med både assist og sitt første mål i årets siste kamp.

– Han har glidd bra inn han. Det var bra for han å få hull på den byllen i dag, så må han bare fortsette å bygge videre på det han.

Nå er det Ski som har den siste trygge plassen i divisjonen. Det var derfor viktige tre poeng de sikret seg i lørdagens kamp.

Saken fortsetter etter annonsen

– Det var en viktig kamp og det var vi forberedt på. Da klatrer vi nærmere Tromsø også er det bare å fortsette å jobbe på etter nyttår så får vi telle opp til slutt.

Fremover blir det en liten ferie for spillerne også er det noen treninger etter romjula også er det full rulle igjen etter nyttår. Neste kamp er 7. januar. Da tar KIL imot Manglerud star.

Kampfakta finner du her: