Fikk det tøft i Fjellhallen
Etter en jevnspilt første periode satt Gjøvik inn et ekstra gir mot KIL ishockey.
KIL ishockey leverte to gode matcher mot Nidaros i helgen på hjemmebane, og gjorde det svært vanskelig for tabelltoppen å få med seg alle seks poengene fra Kongshallen. Onsdag skulle de igjen møte en vanskelig motstander da de møtte Gjøvik borte i Fjellhallen.
De første 20 minuttene i kampen ble en jevnspilt affære mellom de to lagene, og begge lag endte perioden med like mange skudd. KIL hadde tre muligheter til å ta ledelsen i overtall, men klarte ikke å ta dem. Dermed sto det 0-0 etter første periode.
– Vi har en god første periode, vi klarer å gjøre de frustrerte, grinete og irritert på dommeren. Da fikk vi de litt inn i det sporet vi ville ha.
– Og det er klart hadde vi satt pucken i powerplay så kunne denne kampen sett helt annerledes ut. Vi skulle helst hatt en uttelling der, sier trener Tom Ivar Hesbråten etter kampen.
I andre periode viste Gjøvik mer seg frem hvorfor de fortsatt er med i kampen om opprykksplassene. Med 18 skudd og 3 i mål så satt dro de ifra. Kim André Fremming satt en scoring for KIL, men det var hjemmelagets dag.
– Vi kommer ut og får litt bakoversveis egentlig. De tar bare mer og mer over matchen.
Tredje perioden fortsetter litt som andre, og Gjøvik setter tre nye scoringer. Kampen ender dermed 6-1 til hjemmelaget.
– Vi er underdogs i omtrent alle matchene som er igjen nå fremover. Da må vi spille enkelt og kynisk, som vi har pratet om lenge. I tillegg må vi sette de sjansene vi får.
Nå er det en uke før KIL tar imot Ringerike på hjemmeis i Kongshallen. Hesbråten har god tro på at mannskapet hans kan gjøre det vanskelig for tabelltoeren.
– Vi har vunnet mot de før, og hvis vi møter opp med riktig innstilling og er villig til å legge ned innsatsen som kreves, så vet vi at det ikke er lett å komme til Kongsvinger å ta poeng. Det beviste vi i helgen mot tabelltoppen.
I innspurten er det liten tvil om at et hvert poeng kan bli avgjørende for KIL i kampen for å unngå nedrykkskvalifisering.
– Vi må spille hver kamp som er igjen som om det er en finalekamp, er oppfordringen fra treneren.



