Mitt Kongsvinger
2 minutter lesetid

Går fra bensin til el

Ole Christian Veiby og resten av KMS teamet kjører elektrisk i Höljes og i resten av VM-sesongen.

Da reglementet for 2025 sesongen ble presentert samme uke som sesongpremieren i Portugal, var det for sent for KMS å forberede teamets Volkswagen RX1 biler.

Til andre runde i VM i rallycross benytter KMS seg av en ny paragraf i reglementet som tillater teamene å bytte teknologi.

VM-premieren i Lousada i Portugal endte med tredje plass til Ole Christian Veiby, mens stallkamerat Johan Kristoffersson endte på femte plass.

Saken fortsetter etter annonsen
Teamsjef Tommy Kristoffersson forteller at KMS-teamet har en stor jobb foran seg med bilene før neste løp som går i Höljes
Teamsjef Tommy Kristoffersson forteller at KMS-teamet har en stor jobb foran seg med bilene før neste løp som går i Höljes — QNIGAN

Sist gang Kristoffersson og Veiby konkurrerte med elbilene var i Höljes for to år siden. Det endte med seier for Kristoffersson og tredje plass for Veiby.

– Etter det har elbilene for det meste stått i en container, så vi vet ikke helt hvordan vi står oss i konkurransen i Höljes. Våre konkurrenter har hatt to år på seg til å utvikle bilene, så vi har en stor jobb foran oss for å bli klare, sier teamets sjef Tommy Kristoffersson i en pressemelding.

Konkurransereglementet tillater kun bytte av biltype en gang i løpet av sesongen, noe som innebærer at det fremover blir elbil på Veiby og Kristoffersson.