Gir full gass for dobbelt VM-gull
Rallycross-teamet som Ole Christian Veiby kjører for, har målet klart foran den siste konkurransehelgen i VM.
Utgangspunktet er godt, men mye kan fortsatt skje i dobbelt-konkurransen som venter i Tyrkia til helgen.
– Jeg er bedre på å kjøre bil enn på å spekulere. Enkleste oppskriften er å reise dit og vinne, sier Ole Christian Veiby sin team-partner Johan Kristoffersson i en pressemelding.
Foran konkurransehelgen i Istanbul park leder Kristoffersson sammenlagt med femten poeng ned til Marcus Grönholm. Ytterligere fire poeng bak ligger fjorårets bronsevinner Ole Christian Veiby, som fortsatt har en teoretisk sjanse på gullet.

– Det blir vanskelig å nå Johan. Mitt hovedfokus er å utfordre Grönholm om andre plassen sammenlagt og sørge for at vi sikrer team-mesterskapet, sier Veiby.
Forrige sesong sikret det Arvika-baserte teamet mesterskapsgull på Istanbul park.
– Vi var sterke i fjor, men også Niclas Grönholm var rask da, så det kan bli et interessant oppgjør, mener Kristoffersson.
– Det er en fin bane med mange muligheter, sier Veiby, som tok karrierens første VM-seier nettopp på Istanbul Park i fjor.



