Mitt Kongsvinger
2 minutter lesetid

KIL Toppfotball vant i Sverige

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Ny seier i oppkjøringen til seriestart for KIL Toppfotball.

Kalmar- KIL 1-2

Lørdagens motstander var Kalmar FF som rykket ned fra Allsvenskan i fjor og skal spille i Superattan i år.

I kampen som ble spilt i Gøteborg stilte KIL uten flere av sine sentrale spillere. Verken August Strömberg, Daniel Lysgård, Fredrik Holmé, Albert Leer Sandstad, Jesper Grundt eller Andras Dybevik var med i troppen, skriver KIL.no.

Spillerne forventes å være tilbake igjen i neste uke, melder klubben.

Saken fortsetter etter annonsen

Kantspilleren Rasmus Opdal Christiansen sørget for at KIL tok en tidlig ledelse etter bare fire minutters spill.

36 minutter ut i kampen svarte det svenske laget og utlignet etter at Emil Arendrup Nielsen først reddet på strek, men Kalmar var raskest på returen og satte den i mål.

Kalmar ble idømt en straffe tidlig i andre omgang, men skuddet gikk langt over mål. I stedet var det KIL som kom tilbake og 15 minutter ut i omgangen satte Joacim Holtan ballen i mål etter et innlegg fra Ludvig Langrekken, skriver KIL.no

Saken fortsetter etter annonsen

Til KIL.no sier KILs trener Johan Wennberg at kampen mot Kalmar har vært nyttig.

– Det har vært en perfekt match mot oss ettersom vi møter et lag som er gode med ballen. Vi fikk noen utfordringer i dag som er nyttige og ta med videre.