Mitt Kongsvinger
2 minutter lesetid

Nytt tap for hockeygutta

Fire tap på de fem siste matchene er fasiten for Kongsvinger Ishockey.

Grüner – Kongsvinger Ishockey 1-4 (1-1, 3-0, 0-0)

Det ble et nytt tap for Kongsvinger Ishockey som lørdag gjestet Grünerhallen og motstander Grüner på Dælenenga i Oslo.

Bortelaget Kongsvinger Ishockey tok ledelsen 1-0 med Marius Ottesen og assist av Theodor Karlunden da det var spilt 15 minutter av 1.periode.

Men hjemmelaget utlignet minuttet senere og lagene gikk til pause på stillingen 1-1.

Saken fortsetter etter annonsen

I andre periode gjør Grüner to raske mål og leder 3-1 før det er spilt to minutter av perioden. Oslo-laget øker ledelsen til 4-1 tre minutter før siste pause. Alle tre målene av spilleren Elias Stenman.

Tredje periode endte målløst.

Kongsvinger Ishockey har tapt fire av de fem siste matchene og ligger nederst på tabellen i 1. divisjon med 8 poeng, to poeng bak Comet.

I neste match spiller Kongsvinger ishokcey hjemme mot Manglerud Star i Kongsvinger Ishall onsdag 19.november klokka 19.

Se kampfakta her: