Mitt Kongsvinger
4 minutter lesetid

Første seier med ny trener

Etter stortap mot Odal 2 i første serierunde, smakte det ekstra godt for Brandval med seier hjemme mot Kongsvinger fredag kveld.

Brandval – Kongsvinger 5-1 (3-0)

Brandval var sultne på seier etter stortap 10-0 borte mot Odal 2 i første serierunde. Motstander på Brandval stadion fredag kveld, var Kongsvinger IL sitt nystartede 6.divisjonslag.

Hjemmelaget har gjort endringer i trener-kabalen og spilleren Marcus Mølhaug Buringrud ledet laget fredag kveld.

– Det begynte med at jeg skulle hjelpe til litt på noen treninger fordi vi har en trener som har ønsket å jobbe mer som oppmann. Så da har det blitt mer og mer ansvar på meg og nå er jeg spillende trener denne sesongen, forklarer Buringrud.

Marcus Mølhaug Buringrud er ny spillende trener for Brandval
Marcus Mølhaug Buringrud er ny spillende trener for Brandval — Foto: Kai Roger Lindberget

Brandval ville mest og skapte flest sjanser. Etter 26 minutter er August Hellerud Fjeld siste mann på ballen og hjemmelaget tar ledelsen 1-0. To minutter senere setter han ballen nok en gang i mål og hjemmelaget leder 2-0.

Omgangen ruller på Brandval øker til 3-0 med Lars Andreas Ekdahl før det blåses av for pause.

Men hjemmelaget kunne ha ledet mer. Flere ganger er Brandval-spillere alene med KILs keeper, men det ender utenfor eller i tverrliggeren.

Saken fortsetter etter annonsen

Brandvals nye spillende trener oppsummerer omgangen slik:

– Banespillet er relativt jevnt, men vi får til noen bra kombinasjoner som gjør at vi tar ledelsen. Vi kunne vel ha scoret enda flere etter flere alene med keeper situasjoner og mange bom på sjanser.

Bare fire minutter spilt av andre omgang øker Brandval ledelsen igjen og nok en gang er det Lars Andreas Ekdahl som setter ballen i mål.

I det 75 minuttet øker hjemmelaget ledelsen til 5-0 med Stian Nergård. Kongsvinger får et trøstemål helt på tampen av kampen med Ivan Fernandez Castro.

Kampen ender 5-1 til Brandval, et resultat Brandvals nye spillende trener er godt fornøyd med:

Saken fortsetter etter annonsen

— KIL har mange unge spillere som kriger, men vi kommer oss opp og tar dem fysisk. jeg tror det var avgjørende i dag.

Brandval-treneren syns det er fint at Kongsvinger har et lag i 6.divisjon igjen.

– Det er alltid spesielt å slå Kongsvinger. Jeg er jo gammel Kongsvinger-spiller selv, så det er moro å spille mot dem og slå dem. Det er en kamp med mange lokale spillere og mange som kjenner hverandre, som gjør det ekstra moro, avslutter Marcus Mølhaug Buringrud.

Se kampfakta her: