Ny keeper på plass
– Vi har behov for en keeper til som kan utfordre Alexey Gorodovoi, sier KIL-sjef Espen Nystuen.
KIL Toppfotball har signert William Da Rocha på en toårskontrakt. Det skriver klubben på sine nettsider.
Da Rocha var på plass på Gjemselund før helgen og viste seg frem. Her gjorde han sakene sine godt.
– Det er en profesjonell klubb, med en profesjonell hverdag og opplegg, som jeg liker. Det er hyggelige folk her, og KIL er en klubb som alltid ligger oppe der og vaker, men ikke helt har fått til opprykket ennå. Jeg håper jeg kan bidra til det og være med opp, sier Da Rocha til klubbens nettsider.
23-åringen gikk gradene som keeper i Kjelsås, men gikk videre til KFUM før 2024-sesongen etter at de hadde rykket opp til Eliteserien. Allerede da var det interesse fra KIL, noe spilleren selv og KIL-sjef Espen Nystuen bekrefter.
– Vi føler at vi kjenner William veldig godt, og fulgte ham og hadde møter med ham og familien da han spilte for Kjelsås. Vi prøvde å hente ham den gang, men da lyktes vi ikke. I stedet gikk han til KFUM. Der har han ikke klar tå tilrive seg førstekeeperplassen og han trenger et miljøskifte. Vi har behov for en keeper til som kan utfordre Alexey, sier KIL-sjef Espen Nystuen.



