Startet sesongen med festfotball
Tre mål og rent bur er fasiten på en perfekt start for KIL.
KIL – Bryne 3-0
KIL mistet de tre spillerne med mest målpoeng før sesongen, men det syntes på ingen måte på Gjemselund i første serierunde.
Det ble spådd en vanskelig kamp på forhånd for KIL. Bryne som rykket ned fra Eliteserien i fjor er kjent for å skulle gjøre det vanskelig for sine motstandere, og gjør ofte det de kan for å ødelegge. Første omgang fulgte akkurat i dette sporet.
KIL fikk ha mye ball foran hjemmepublikummet, men slet med å bryte seg igjennom det kompakte Bryne-forsvaret. Rødtrøyene klarte ikke skape de helt store sjansene, og gjestene frustrerte det offensive arsenalet.
– Jeg skulle ønske at vi var litt mer hissige i første omgang. Da baserte vi oss nesten bare på kombinasjonsspill som jeg syns vi løser bra til tider, men jeg tror variasjonen der er nøkkel for oss, er trener Johan Wennbergs dom over første omgang.
Men helt på slutten av første omgang gikk det. Andreas Dybevik fikk mye rom på offensiv banehalvdel. Han la ballen videre ut på kanten til Daniel Job. Job vendte seg inn og fyrte av omgangens aller siste skudd. Det gikk via et Bryne-bein og forbi Brynes målvakt. En viktig scoring å ta med seg inn i pausen.
To raske sørget for seier
I starten av andre omgang stemte ikke alt for KIL, men ti minutter inn startet festen igjen. Etter 55 minutter spilt svingte Emil Arenderup Nielsen inn et innlegg fra venstresiden. Inn på bakerste kom Rasmus Opdal Christiansen skliende inn og økte ledelsen til 2-0.
Og mer skulle det bli. Bare minutter senere ble Gabriel Johnsson spilt gjennom med en lang ball ned mot dødlinja. Han fikk lagt inn til Andreas Dybevik som kom med full fart og fikk styrt ballen i mål til 3-0 ledelse for KIL.
Bra både foran og bak
Det ble også sluttresultatet og markerte en deilig start for Wennberg og hans mannskap.
– Det er mye som stemmer i dag. Vi har et godt kombinasjonsspill inne sentralt hvor de finner hverandre godt, også begynner vi å koble oss på bakrommet enda litt mer, så syns jeg vi er veldig farlig, sier Wennberg.
At resultatet blir 3-0 skyldes ikke bare det offensive. Det var mange som leverte en god prestasjon ute på matta på Gjemselund.

– At vi holder nullen er helt fantastisk. Aleksey hadde en strålende kamp der bak. Så syns jeg vi jobber helhjertet og godt, sier treneren.
Wennberg er dog klar på at den innsatsen må være tilstede i tiden fremover også.
– Vi legger ned ganske mye innsats her i dag, og det må vi også huske på. Begynner vi å tro at ting går av seg selv er vi ute og kjører igjen. Vi er takknemlige for at vi leverte som vi gjorde her i dag, også skal vi rette fokus på å være klare til neste kamp.
Kampfakta
KIL – Bryne 3-0 (1-0)
Mål: 1-0 Daniel Job (45), 2-0 Rasmus Opdal Christiansen (56), 3-0 Andreas Dybevik (58).
Tilskuere: 1648
KIL: Aleksey Gorodovoi ( 7 )- Mathias Gjerstrøm (7), Sondre Norheim ( 6 ), Mapenda Mbow (8), Emil Arendrup Nielsen (8) – Mads Sande (7) ( Vetle Lysell 90), Frederik Juul Christensen (6), Andreas Dybevik (7)- Rasmus Opdal Christiansen (6)( Markus Flores 66), Gabriel Johnson (5) Ludvig Langrekken 66), Daniel Job (7)( Leon Hovland 90).



